ודאו שאתם גולשים באתר בדפדפן כרום, ושלחצתם על האייקון e שבראש הדפדפן

בחינות בראש שקט
 דו"אל:  סיסמה: זכור סיסמה כניסה
 ביטול   שכחתי את הסיסמה

מכתבים מבוגרי התכנית "בחינות בראש שקט"

בחרנו להציג בפניכם אחדים מתוך מכתבי המשוב הרבים שהתקבלו אצלנו באתר, במרוצת השנים בהן פועלת התוכנית.
המכתבים, פרי עטם של מודרכים שסבלו בעבר מחרדת בחינות ברמה גבוהה, מעידים על שיפור משמעותי ביכולת ההתמודדות עם מבחנים ומצבי חרדה אחרים, בזכות התוכנית בחינות בראש שקט.

בהתאם לקוד האתי של מקצועות הטיפול, הוסרו מהמכתבים פרטיהם המזהים של הכותבים. במקרים בהם התאפשר, הוספנו למכתבים את נתוני רמת החרדה של המשתתפים, לפני ואחרי התוכנית.
עדי, שסיימה תואר שני בהצטיינות יתרה, עברה את התוכנית במסלול העצמאי:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית6038
רמת עוררות רגשית7150
רמת דאגנות4625


"המטרות שהוצבו בתוכנית על ידכם הושגו. באופן כללי המטרות שלי היו דומות וגם הן הושלמו ואף יותר מכך. בהתחלה היכולת לקחת בפרופורציה היתה בלתי אפשרית עבורי. היום השימוש בכך רחב ביותר.
כמי שלומדת ועוסקת בתחום מודעות עצמית, היה מאוד מעשיר ומקדם לעבור שיעורים אלו. כולנו זקוקים לעבודה. הקורס תרם לי מאוד והבנתי אנשים רבים תוך הדגשה של הסיפור שלי. אשמח אם יפותחו תוכנית כאלו לתחומים נוספים. עבודה קוגניטיבית התנהגותית מאפשרת תובנות עמוקות. "

דריה סיימה את התוכנית במסלול העצמאי:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית7530
רמת עוררות רגשית8737
רמת דאגנות6721


"בהתחלה היו לי ספקות בקשר לעזרה שאני יכולה לקבל מהתוכנית, כי ראיתי שהתוכנית בנויה ממפגשים שהם קריאה ותרגולים. לא ידעתי עד כמה התרגולים עוזרים באמת, ולא ידעתי אם בסוף ברגע האמת אני אצליח להשתמש בכלים שנותנים לי בתוכנית כדי להתמודד ביעילות עם החרדה. עם הזמן, במהלך התוכנית, המפגשים התחילו לעזור לי באופן משמעותי, ונתנו לי הרבה נקודות מחשבה, והתבוננות אחרת על דברים שקורים. לאט לאט, תוך כדי התרגולים והמשך המפגשים הגעתי לכל מיני תובנות, וראיתי שאם אני אאמין בתוכנית ובעצמי אני יכולה לשלוט בחרדה והכל תלוי בי. למדתי לשנות בעזרת התוכנית את המחשבות השליליות, למדתי להסתכל על דברים באור חיובי יותר, גם דברים שליליים שקורים לפעמים יש בהם משהו חיובי, ולמדתי לאזן את עצמי ואת המחשבות שלי. כעת, אני יכולה לומר שאני ניגשת בראש שקט למבחן, כמעט ללא חרדות ודאגות, ואני מודה על כל רגע שנרשמתי לתוכנית! תודה רבה על הכל!:) "

אהרון, סטודנט, סיים את התוכנית במסלול העצמאי:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית6838
רמת עוררות רגשית7937
רמת דאגנות5433


"אני חושב שהמטרה שלי הושגה באופן חלקי, כלומר, כן הצלחתי להפחית את רמת החרדה שהרגשתי לפני התוכנית. חוץ מזה קיבלתי כלים כיצד אפשר להתמודד עם החרדה בזמן שזה קורה ומה אפשר לעשות כדי להקל עליה. וזה חשוב כי אלה דברים שלא ידעתי אותם.
כפי שרשמתי בהתחלה – לפי דעתי התוכנית היא מעולה. ושוב תודה רבה. "

ספיר, סטודנטית, סיימה את התוכנית במסלול העצמאי:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית9350
רמת עוררות רגשית9662
רמת דאגנות8837


"הגעתי לתוכנית זו ברגשות מעורבים, לא היה ברור לי לגמרי איך ממענה על שאלונים ותרגילי נשימה ודמיון אצליח לשנות את דפוסי התנהגות שלי ואתנתק מחרדת הבחינות, אך התוכנית מציעה משהו מאוד נוח ומזמין לסטודנטים: 1. היכולת לשלוט בזמני התרגול (השעות הימים) 2. העלות הכלכלית שלעומת פגישה עם אדם מקצועי הינה משהו שסטודנט ממוצע יכול לעמוד בו.

על אף שהייתי סקפטית, אני שמחה להודות שממפגש למפגש (ועתה, בראייה לאחור) התוכנית סייעה לי רבות להבין ולשים את האצבע על דפוסים וצורות מחשבה ששנים הייתי מקובעת עליהם ולא ראיתי בהם משהו חריג (או לא מצאתי בהם משהו שיכול להוביל לחרדת מבחנים או לתחושות הפיזיות והמנטליות שאני חווה).

נראה לי שמאז ומעולם הייתה בי חרדת בחינות. פשוט לא ידעתי על קיומה כי הייתי רגילה להצליח, אז החרדה לא התגלתה "במלוא תפארתה" אבל לאקדמיה ובמיוחד למוסדות מסוימים יש יכולת להעצים את התחושה ולזעזע את עולמך.

השילוב בתוכנית בין העבודה מול מחשב ללווי מרחוק של גורם אנושי הוא לדעתי שילוב מנצח.
ההתקדמות היא בקצב שלך ולפי הכללים שאתה מכתיב אבל אתה יכול להיות רגוע שמישהו מסתכל על מה שאתה עושה ושם לב לפרטים ולתשובות שלך.
אני לא יכולה לתאר עד כמה שמחתי לקבל בפעם הראשונה את תגובת המלווה שלי לדבריי. לא ידעתי בכלל שמישהו קורא את כל ההערות שאני רושמת. אני חושבת שאילולא התשובות של המנחה והערות שלו התוכנית הזו הייתה בכמה מונים פחות משמעותית עבורי. אבל באמת חקרתי וניתחתי והפכתי כל מה שלמדתי על מנת להבין איך אני יכולה לחזק את עצמי ואת התנהלותי באמצעות הדגשים והנקודות עליהן הצבתם זרקור - אמנם בחלק מהעמדות אני עדין מחזיקה אבל אני מודעת לכך שאני מחזיקה בהן ואלו לא עמדות שכל אחד מחזיק בהן ושייתכן שאם אני ארפה יהיה לי פשוט יותר.
סיום התוכנית הוא רק תחילתה של דרך - הדרך שלי למצוא איזון בחיים ולא לתת לזוטות להשפיע עלי כל כך, לא פיזית ולא מנטלית. עכשיו חוץ מההחלטה שאני רוצה לשנות משהו גם יש לי לא מעט כלים ביד שאני מקווה שיובילו אותי למקום טוב יותר.
אני חושבת שזו תוכנית מצוינת. חבל שאין מודעות גבוהה יותר אליה באוניברסיטאות ובתיכונים. אולי אפילו ראוי להמליץ לאנשים עם נטייה לחרדה בתיכונים לעבור את התוכנית הזו ובכך אולי לחסוך מהם את ההתמודדות עם הטמעת הכלים בזמן הלמידה באקדמיה.
אני מודה לכם על הכל ושמחה מאוד שהחלטתי לקחת חלק בתוכנית זו ובהחלט הייתי ממליצה ועוד אמליץ למכריי לנסות את התוכנית."

כרמל, תלמידת תיכון, עבדה על התוכנית זמן ארוך מהממוצע:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית6022
רמת עוררות רגשית7925
רמת דאגנות5021


"חשוב לי להגיד שהתכנית הזו מהווה צעד משמעותי מאוד בחיים שלי, שממנו ובעזרתו אני יכולה, ואוכל בעתיד, למצות את היכולת שלי בצורה הטובה ביותר במבחנים. מלבד הכלים להתמודדות עם מבחנים שהתכנית נתנה לי, אני מרגישה שהיא נתנה לי גם הרבה כלים שיעזרו לי להתמודד עם מצבים שונים (במיוחד מצבי לחץ) בחיים. כבר בתחילת התכנית ראיתי שיפור בהישגיי הלימודיים והשנה הם מאוד גבוהים. אני חושבת שהם מאוד קרובים לביטוי היכולת האמיתית שלי. אמנם בתחילת השנה עברתי לפחות יחידות במתמטיקה (שלמעשה בגלל זה התחלתי את התכנית) אני שהתכנית השפיעה על ביצועיי גם בקבוצה זו (אחרת גם פה לא הייתי מצליחה והייתי באותו מעגל סגור)... אגב, אני חושבת שלתכנית היה חלק משמעותי מאוד בהחלטה שלי לעבור למספר יח"ל נמוך יותר, מכיוון שהבנתי דרכה שאני לא חייבת ויכולה להיות מצוינת בהכל כל הזמן, יש לאנשים תחומים בהם הם טובים יותר או פחות ואני קבלתי את ההחלטה הזו בשביל שאוכל להשקיע את כל מרצי בתחומים שחשובים לי יותר כרגע (המחול..)."

אופק, סטודנטית שסיימה את התוכנית במסלול העצמאי, תוך חודש וחצי:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית8732
רמת עוררות רגשית9246
רמת דאגנות8821


"המטרה שהצבתי לעצמי הושגה במלואה ואני עדיין המומה מאופן החשיבה שלי ואיך שאני מקבלת דברים היום.
צורת החשיבה שלי השתנתה מקצה לקצה.
לדוגמא אם למשל פעם הייתי חושבת שכישלון זה "סוף העולם", היום אני רואה את הכישלון כשמשהו שמחשל אותי לקראת הבחינה הבאה.
כל בן אדם מגיע למצב שהוא נכשל בחיים, ומזה אני לומדת ושואבת את הכוח להמשיך.
החלטתי שאני מתכננת לי תוכנית לקראת שנה הבאה למקרה ואני לא אצליח בבחינה. התוכנית הצליחה להוריד את המשקל של הבחינה והייתי רגועה במהלך כל הבחינה.
מבחינתי הצלחתי בבחינה כי הצלחתי להתגבר על הפחדים ועל החרדות שלי ואני מרוצה מההישג הזה מאוד"

קרולין סיימה את התוכנית במסלול המודרך תוך כחמישה שבועות:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית6728
רמת עוררות רגשית7146
רמת דאגנות6212


"אתייחס למטרות שהגדרנו:

1.להוריד באופן משמעותי את רמת הלחץ שלי סביב בחינות (לפני הבחינה, במהלכה ולאחריה) - המטרה הושגה.
2. לעזור לי להגיע לתפקוד אופטימאלי בבחינות - המטרה הושגה... ובגדול (לראייה הציונים המעולים שקיבלתי מאז השימוש בתוכנית).
3. לשפר את איכות החיים שלי בתקופת הבחינות - נקודה זו נותרה קצת בעייתית (בעיקר אם שואלים את בעלי). עם זאת, ייתכן שחלק מהקושי נובע מהניסיון לשלב את הבחינות עם תינוק טרי שהצטרף למשפחה.

התוכנית סייעה לי רבות בהתמודדות עם חרדת הבחינות. בנוסף, אני מרגישה שיצאתי עם "ארגז כלים" שאוכל לעשות בו שימוש בכל פעם שאחווה לחץ וחרדה (כפי שעשיתי לקראת מצגות חשובות בעבודה, שיחות חשובות ואפילו... בלידה)."

זאב, סטודנט, סיים את התוכנית תוך פחות מחודשיים:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית5228
רמת עוררות רגשית7146
רמת דאגנות428


"קודם כול ברמה הפסיכולוגית למדתי המון תיאוריות מעניינות ויותר מכך מחוברות למציאות.
ברמה הפרקטית לקחתי מהתוכנית טכניקות וכלים פרקטים להרגיע את עצמי ולשלוט בחרדות במחשבות מכשילות ובאופן כללי להרגיע את הגוף.
אני עוד לא ממש מעכל את השינוי העצום שחל בי. לא חשבתי שהשיפור ינוע לכאלה ממדים בפרק זמן לא כל כך ארוך.
והחלק היותר גדול שזה עוד נעשה דרך מערכת ממוחשבת. מדהים! פשוט אין מילים ..."


לאחר "המבחן" הראשון שאחרי התוכנית כתב זאב את הדברים הבאים:"הייתי רגוע ומרוכז וממוקד כמו לייזר .... "

לילך, שסיימה את התוכנית בסוף 2011, כתבה לנו לאחרונה את המכתב הבא:


"בדיוק חשבתי עליכם היום :) ניגשתי היום לפסיכומטרי בפעם החמישית, ובהרגשה שלי הלך לי ממש ממש טוב. הצלחתי להשתלט על החרדה כמעט לחלוטין, וגם ההתמודדות הייתה הרבה יותר קלה. בעיקר התמודדתי עם התרגשות טבעית לפני הבחינה, ולמשך כמה שניות הרגשתי חרדה במהלך המבחן – אבל הצלחתי להתגבר עליה.
אני רוצה להודות לך ולכל הצוות על הפיתוח של התוכנית המדהימה הזו, אני פשוט לא מאמינה שהגעתי למצב שאני מסוגלת לעמוד מול הגורם הכי מאיים בחיים שלי – ולהתמודד איתו בצורה שקולה ורגועה.
תודה רבה :)"

אורנה, סטודנטית שסיימה את התוכנית בשנת 2006, כתבה לנו לאחרונה את המכתב הבא:


"לפני מספר שנים נרשמתי לאתר מינוסטרס, כדי להפחית את רמת חרדת הבחינות שהייתה לי. כאשר הגעתי לאתר הייתי לקראת לימודים אקדמאיים, והחלטתי שאני חייבת לטפל בזה לפניי שאני מתחילה לצעוד במסלול האקדמי. אני חייבת לציין שאני מודה לכם על כל שלב בתוכנית, ועל זה שבאמת הפקתי מכך המון! אני רוצה לציין שסיימתי את התואר בהצטיינות!!
החיים באמת נראים אחרת.
כשאני מספרת לחברות שבעבר הייתי ממש חרדתית לקראת בחינות, הן אומרות שהן בכלל לא יכולות לתאר את זה. אני המרגיעה שלהן.
אז ממש ממש תודה על הכל!! אין לי מושג איך הייתי עוברת את התואר הראשון , אם לא הייתי מכינה את עצמי לפניי הלימודים בצורה אפקטיבית שכזו!!"

אלי, סטודנט, סיים את התוכנית תוך פחות מחודשיים:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית808
רמת עוררות רגשית718
רמת דאגנות8712


" תמיד במהלך הלימודים שלי באוניברסיטה, הציק לי הקטע הזה שאני לומד ולומד ולא מצליח. נכנסו לי הרגשות כאילו אני בנאדם סוג ב', כאילו אני לא מתאים לתואר הזה, נכנסתי אפילו לדיכאון.
כשגיליתי את אתר minustress, בהתחלה הייתי בספק, האם באמת אתר אינטרנט יעזור לי להתגבר על חרדת מבחנים.
חשבתי לוותר, חיפשתי מפגשים שיתקיימו פנים אל מול פנים, אבל ומצד שני – לא רציתי להיחשף, וכן ידוע שהמפגשים האלה עולים הרבה מאוד כסף.
--- והינה העובדה – אני אחרי הקורס, ואני פחות חרד ובלי יותר מדי לחץ גופני ונפשי, לוקח את החיים בקלות, לא נכנס לחרדות, לא דוחה דברים מייאוש, פשוט מתמודד. ואני מקווה מאוד שהרגיעה הזאת תמשיך גם בתקופת הלימודים והמבחנים שתהיה לי בעתיד. "

עידו סיים את התוכנית במסלול לפסיכומטרי, תוך 24 ימים:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית7232
רמת עוררות רגשית7137
רמת דאגנות7529


"רציתי להודות לכם על התוכנית המושקעת והפורייה.
האמת היא שבהתחלה הייתי די סקפטי. אבל נתתם לי ה-מ-ו-ן!
תודות לכם, חל אצלי שיפור עצמי, מחשבתי. אגלה סוד, אני לא חווה רק חרדות בחינות...
הכלים שנתתם לי פה הם ממש מתנה לחיים.
תוכנית "בחינות בראש שקט" עזרה לי מאוד לראות תפישה אחרת לחיים. אומרים שדפוסים/עמדות יסוד לא יכולים להשתנות. אך בעקבות התוכנית יש לי סל נרחב של כלים להתמודד עימם בעת מצוקה.
אני באמת מקווה שהתוכנית תהיה בהישג יד לכל אדם השרוי בבעיה.
דבר נוסף: מאוד חשוב שיפותחו תוכניות מסוג זו לבעיות אחרות – בעיקר לדיכאון – שתהיה מונגשת במחיר מוזל לכל נפש. תוכנית כזו תהיה מועילה מאוד!...בעיקר במקומות בהם אין היצע נרחב של פסיכולוגים וגם מחמת הבושה.
תודה! "

פאני סיימה את התוכנית במסגרת ההכנות למבחן הפסיכומטרי:


"אחרי שני המבחנים הקודמים בהם נכשלתי, עדיין לא ניגשתי אל ה'מבחן!!'.
אבל-ההכנה אליו היתה הפעם עולם אחר לחלוטין. במקום לסבול ולהתאמץ כ"כ ולכווץ... במקום כאבי ראש, בטן, צמרמורת קור ומועקה – למדתי קצת פחות שעות ביום, הייתי רגועה, וקיבלתי איזון נכון בחלוקת הזמן עם התכנית. זו הייתה תקופה נהדרת! מי היה מאמין! לימודים לפסיכומטרי! ...
אין לי מילים, רק דמעות של הערכה ותודה על מה שעשיתם בשבילי – זו אחת המתנות הטובות ביותר שקיבלתי ואני מאד מקווה שאנצור אותה ואיעזר בה עוד שנים רבות!!
תודה מעומק הלב."חודש מאוחר יותר הגיע גם הסוף הטוב:


"מה שלומך?
היה לי חשוב לעדכן אותך שקיבלתי 80 נקודות יותר מהמבחן הקודם, שזו קפיצה ממש קיצונית...
אין מילים לתאר את ההקלה שלי ואת התודה שלי לכם, על שפתחתם לי את השער ללימודים שעד הערב נראו כ"כ רחוקים ועכשיו סוף סוף נהיו נגישים.
בתודה עמוקה ושמחה גדולה,
פ. "

ליאורה, סטודנטית בת 25:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית6835
רמת עוררות רגשית9254
רמת דאגנות5412


"... מדהים איך תמיד ידעתם לשים את האצבע ולתאר כל מחשבה, תחושה גופנית, שעוברת עלי (ועל אחרים), והצלחתם לתת עצה מועילה לכל אחת מהן. התרשמתי מכך בכל פעם מחדש ונוכחתי במקצועיות של התכנית ועל כך אני מאוד שבעת רצון.
תודה לכם שנתתם לי ליווי במהלך השנה הראשונה והחשובה כל כך של לימודיי באוניברסיטה, לימדתם אותי הרבה על עצמי ונתתם לי כלים שישמשו אותי להמשך חיי. לא יכולתי לבקש תכנית טובה יותר המתאימה לצרכי ולאורח חיי.

העלות הנמוכה של התוכנית היא בגדר מתנה עבור המשתתפים. הרי בכל מקום אחר, עזרה אף פחות מקצועית, הייתה עולה הרבה יותר כסף ועל כן, אני מודה לכם. בהצלחה בעבודתכם החשובה."

נווית, בת 23, סטודנטית ישראלית מחו"ל:"I want to write to you to tell you how highly I regard the program. It is a phenomenal program! As soon as I began the first few sessions, I fell in love with the program.
I honestly can't thank you enough for the program. It has definitely changed my life, and I'm not exaggerating! I feel that I simply have to write to you to thank you and to let you know that you have designed a wonderful program! It has helped change my perspective in relation to exams, and has given me useful tips on how to relax when I get stressed. It's a miracle!!! In fact, I thought that the advice and exercises in the program were so fantastic that I have adapted them to other areas of my life! I find them extremely helpful!
Thank you and good luck with the program!!!! "


חגי, מתבגר, בן 16, סיים את התוכנית בכיתה י':

לפניאחרי
רמת חרדה כללית7817
רמת עוררות רגשית8321
רמת דאגנות1717


"אני מאוד מאוד, מאוד מודה לכם על העזרה ועל התמיכה. פשוט נהדר. אני לא יודע איך להודות לכם.
אני מרגיש ממש שונה במבחנים. העזרה שלכם פשוט ענקיתתת.
תודהה רבהה !!!! "


לורי, בת 25, סטודנטית לתואר ראשון:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית637
רמת עוררות רגשית838
רמת דאגנות380


"... המטרה שהצבתי לעצמי הושגה במלואה. לפני הבחינה הייתי רגועה, למדתי היטב ואכן הציון בא לידי ביטוי בהתאם. בנוסף לכך, למדתי לא לחשוב, או לפחות להמעיט בחשיבות המחשבות הקטסטרופאליות הרבות שהיו לי לפני כן, כאשר חשבתי על מה יקרה אם לא אצליח בבחינה.
לגבי התכנית - היה מאוד חווייתי. תחילה היו לי ספקות לגבי המידה בה תכנית זו תוכל לעזור לי אך במהרה גיליתי שאפילו הרבה יותר נוח לי אישית וקל לי להתכתב לגבי רגשותיי מאשר לפרוש אותן מול אדם היושב מולי.
עזרתם לי מאוד! "

הגר, בת 22, סטודנטית לתואר ראשון, סיימה את התכנית במסלול העצמי:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית7222
רמת עוררות רגשית7537
רמת דאגנות674


"... התוכנית עזרה לי המון. היא הצליחה לעזור לא רק לחרדות הבחינה שלי אלא לחרדות שלי בכלל - אין יותר התקפי חרדה - הם בשליטתי המלאה! אני ממליצה עליה בכל פה לכל אדם.
המטרה שהצבתי לעצמי – להיות רגועה יותר במה שנוגע ללמודים – אכן מומשה במלואה. אני מרגישה בטוחה יותר בעצמי, אני פחות משווה את עצמי לאחרים (שזה אחד הגורמים ללחץ - הרי כל אחד הוא לעצמו אי אפשר להשוות בין אחד לשני).
למדתי שאם אני באמת לומדת (ולא מחפשת תירוצים למה אני לא יכולה ללמוד) אני באמת מצליחה ללמוד. למדתי לעשות סדרי עדיפויות, למדתי לסיים דבר דבר ולא לבלבל ולהתבלבל. למדתי שאם בכל זאת מתחיל לחץ, אני עוצרת... נושמת... וחושבת מה לא טוב, מה מלחיץ אותי, וזה ישר עובד – הלחץ יורד כמעט לחלוטין.
כעת הלמידה שלי טובה יותר ואני מגיעה רגועה יותר לבחינה. בגלל שהמתח ירד באופן משמעותי, התפקוד שלי בבחינות הרבה יותר טוב (ועל זה יכולים להעיד הציונים שקיבלתי הסמסטר).
ובסופו של דבר, תקופת הבחינות בסמסטר שעבר – אפשר להגיד שהיתה אפילו מהנה. היה לי כיף להתמודד עם עצמי, היה לי כיף לצפות לתוצאות שלא אכזבו.
אני חושבת שיש יתרון עצום "לפסיכולוג" דרך האינטרנט.
מוצאת בהזדמנות זו זמן מצוין להודות שוב לכולכם על השינוי המדהים שהצלחתם לחולל בי."

נמרוד, בן 27, מדריך מחשבים, סיים את התוכנית ביולי 2007:


" ... הדאגה בחיים היא חלק בלתי נפרד ממני. זה עניין של אופי.
אחרי תקופה של כמה חודשים טובים אני מרגיש נוח עם כל הנושא של מבחנים.
ההצלחה שלי היא שאני עובד בחודשים האחרונים כמדריך מחשבים, עברתי כמה מבחני הסמכה בינלאומיים ועם ציונים גבוהים מאוד וגם מעביר את התלמידים שלי אותם בחינות – ובביטחון עצום.

תודה ויישר כוח ! "

רתם, בת 24, סטודנטית בטכניון:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית8621
רמת עוררות רגשית9031
רמת דאגנות7326


"זה כבר כמה ימים שאני מתכננת לשבת ולכתוב לכם ומנסה לחשוב על מה ואיך להגיד, אבל לא מצליחה לתאר את מה שאני באמת מרגישה. אני חשה שהשינוי שעברתי לא ניתן לתיאור במילים.
עד היום עברתי כבר 5 תקופות מבחנים וכל תקופה שכזו הייתה תמיד תקופה קשה עבורי. החל משינויי תיאבון ותחושת חוסר חיוניות כללית ועד להתרגשויות של ממש לפני מבחן - דופק מואץ כאבי בטן וכו'.
ואילו עכשיו, עם יד על הלב, אני יכולה לומר שפשוט נהניתי מתקופת המבחנים האחרונה! כל התופעות המתוארות לעיל פשוט לא היו! ההיפך הוא הנכון, הייתי נינוחה ונהניתי מהחופש.
ניגשתי למבחנים בתחושה טובה, בידיעה שעשיתי את המיטב, לא חששתי לבדוק את התוצאות וגם במקרה אחד בו נכשלתי במבחן, קיבלתי את זה באמת בקלות בידיעה שעשיתי כל מה שיכולתי ושאגש למועד ב' ושוב אעשה את המיטב ....
זהו באמת שינוי עצום עבורי ואני מאוד מאוד שמחה על כך ! "

מורן, בת 18, סיימה את התכנית לקראת בגרות, בכיתה י"ב:


"סוף סוף אזרתי אומץ לאסוף את מידת הערכתי ורגשותיי כלפייך וכלפי התוכנית ולנסות להביען במכתב.
הגעתי אל התוכנית, בשלהי 2005, ממש במקרה, בעת חיפוש אחר מקורות מידע לעבודתי בפסיכולוגיה. החלטתי להתעלות על הפקפוק הרב שהיה לי בנוגע לעבודה טיפולית ועצמית דרך האינטרנט, ולהיכנס לתוכנית. ככל שהזמן חלף, כך גברה בי ההרגשה כי הגעתי למקום הנכון.
התוכנית כתובה ומעוצבת בצורה נהדרת, קולחת, ברורה, יעילה ויסודית ביותר. כל מפגש ומפגש תרם לי מידע ויכולות – הן חדשות והן פיתוח יכולות קיימות.
הקריאה, ההקשבה, העשייה, העבודה העצמית והעבודה באתר – כל אלו השיגו את מטרת העל בצורה מופלאה. רמת חרדת הבחינות ירדה. בנוסף, חל שיפור גדול ביחסי ללימודים ובציוניי, וכעת הלימודים נתפסים בעיניי כהנאה.
מודה אני שעדיין חרדה קלה עוברת בגופי בעת מבחן ולפניו, אך למדתי להתמודד גם עם כך על ידי שימוש בטכניקות נהדרות – כמו בזמן נדודי שינה, לחץ ובעיות ריכוז. בנוסף למדתי להבין שזה בסדר ואף חיוני לעיתים להרגיש כך.
הפרפקציוניזים שלי הצטמצם ולמדתי לקבל את העובדה שלא תמיד מצליחים. כשלון זה חלק מהחיים ובמקום לסבול בעקבותיו ולהתייאש – ניתן ללמוד ממנו ולהתפתח. בקיצור – איכויות חיי, על רובדיהם השונים, השתנו והשתפרו ללא היכר.
הלוואי ויום יבוא ואוכל לגמול לכם על הכל! תודה!! "

דקל, בת 21, עברה את התוכנית לקראת הפסיכומטרי:

לפניאחרי
רמת חרדה כללית5018
רמת עוררות רגשית7529
רמת דאגנות254


"בדיוק סיימתי לקרוא את מכתב הסיכום אשר שלחתם לי. במבט לאחור, מרגש מאוד להיזכר בדרך הארוכה אותה עברתי, בחוויות הרבות ובהישגים שציינתם ושחוויתי.
לפני מינוסטרס, כששמעתי או שראיתי את המילה פסיכומטרי, כל הגוף שלי רעד וליוותה אותי תחושה מאוד לא נעימה. בסמוך למועד הפסיכומטרי, כל הגוף שלי רעד, דפיקות הלב שלי הלכו והתגברו, היו לי כאבי ראש חזקים והרגשתי פשוט רע בלב. לא העליתי בדעתי שיש לכל זה פיתרון ...
שמעתי על האתר והתוכנית שלכם דרך הקורס הפסיכומטרי שלי והחלטתי להצטרף אליה. השינוי העצום שעברתי תודות לתוכנית התבטא במבחן הפסיכומטרי ובכלל בכל למידה או מבחן, בבניית האישיות שלי, בכל דבר ודבר בחיי (פחד במה, הסתגלות לחברה חדשה...) ובאיכות חיי – חיים רגועים וטובים הרבה יותר.

אני מסכימה לפרסם את מכתבי והישגיי בשם בדוי כי אני מבינה את ההרגשה הנוראה שחווים האנשים שיש להם חרדת בחינות ואת מחשבתם שאין לכך פיתרון וזוהי דרך ללא מוצא, ואני אשמח מאוד אם הם יתעודדו ויעזרו במכתבי ובהישגיי.
בבקשה המשיכו בעבודת הקודש שלכם שמצילה אנשים רבים. "

רעיה, בת 29, סטודנטית לתואר שני שסיימה את התכנית:


"היי מינוסטרס,
אני מאוד מעוניינת לשתף אותכם במצבה של חרדת הבחינות (או יותר נכון, בהיעלמותה ה-מ-ו-ח-ל-ט-ת של חרדת הבחינות שלי) היום, לאחר שנבחנתי לראשונה מאז המשוב האחרון ששלחתם לי.
חרדת הבחינות שלי בעצם "התעוררה" בלימודי התואר הראשון, במהלך מבחן קשה מאוד. אתמול, במסגרת לימודי התואר השני, נבחנתי שוב באותו המקצוע. רק שהפעם מדובר בקורס מתקדם ורמת הקושי גברה בהתאם. ולמרות זאת, הייתי שלווה להפליא! לא חוויתי כלל וכלל חרדת בחינות במהלך הלימוד לבחינה. בני משפחתי אף הביעו תמיהה על הרוגע בו הייתי שרויה בבוקר המבחן (...מסתבר שזמזמתי איזשהו שיר להנאתי, מבלי שהייתי מודעת לכך...).
חשוב לציין, שהרוגע שלי לא נבע משליטה מלאה בחומר. אני בטוחה כי הרוגע והשלווה הם תוצרים מוחלטים, בלעדיים ומובהקים של התוכנית הזו.
התוכנית הזו ענתה על כל ציפיותיי, ומסתבר שאף מעבר לכך...
בהזדמנות זו, אני מודה לכם שוב על האכפתיות, העזרה והתמיכה הרצופה.
נ.ב.- אני חייבת להתוודות שאני לא מתרגלת בצורה מספקת את תרגילי ההרגעה שלמדתי בתוכנית, ומכאן אני מסיקה שהשינוי שעברתי הוא עמוק ושורשי. "חזרה לעמוד הבית
 
 כל הזכויות שמורות: 2014 © משב
^ לראש העמוד ^